Leposavic, serbet pengojne viziten e Ahmetit

05/03/2009 15:50

Nje grup serbesh kane bllokuar hyrjen ne stacionin policor te Leposavicit pas informacioneve se stacioni do te vizitohej nga drejtori i pergjithshem i policise se Kosoves, Sheremet Ahmeti dhe zyrtari i EULEX-it Rainer Kuehn.

Ahmeti dhe Kuehn vizituan vendkalimin kufitar ne mes te Republikes se Kosoves dhe Republikes se Serbise ne Porten 1.

Por me pas dy zyrtaret e rendit i anuluan vizitat ne porten kufitare 31 si dhe ne stacionet e Leposavicit, Zvecanit dhe Zubin Potokut si paosje e protestave te serbeve vendore.

Top Channel