Sejdiu ne Nju Jork, takime per njohjen e Kosoves

02/03/2009 11:45

Takime te rendesishme te Nju Jork mes presidentit te Kosoves, Fatmir Sejdiu dhe perfaqesuesve te vendeve anetare te OKB-se, te cilat ende nuk e kane njohur Kosoven.

Kreu kosovar do te takohet me ambasadore te lindjes gjate vizites qe po zhvillon ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

Pak dite me pare ne takimin me sekretaren e Shtetit, Hillari Klinton, lideret kosovare moren mbeshtetjen e SHBA-se per konsolidimin e shtetit te Kosoves.

Top Channel