Maqedoni, kerkohet lirimi i te burgosurve te Brodecit

26/02/2009 10:25

Familjaret dhe kreret lokale te fshatit Brodec ne Maqedoni, kerkojne lirimin e te arrestuarve disa muaj me pare gjate nje operacioni te policise.

Ata thone se te burgosurit ndodhen ne gjendje te rende shendetesore dhe disa prej tyre jane transportuar ne spital. Kerkesa u eshte drejtuar drejte qeverise, partive politike shqiptare, si dhe opinionit vendor dhe nderkombetar.

“Kerkojme marrjen e hapave konkrete per te cuar drejtesine ne vend. Kerkojme qe partite shqiptare te ndikojne me autoritetin e tyre perpara zgjedhjeve lokale dhe presidenciale”, theksohet ne kerkese.

Top Channel