Gaza, Izraeli bombardon tre tunele

13/02/2009 17:30

Tre tunele mes kufirit te Gazes dhe Egjiptit qe sherbenin per kontrabanden e armeve jane bombarduar nga aviacioni izraelit.

Lajmin e ka bere te ditur per mediat nderkombetare nje zedhenes ushtarak, i cili per momentin nuk ka folur per viktima.

Nderkohe, ne nje sulm tjeter ajror te kryer nga forcat izraelite ne Rripin e Gazes ka gjetur vdekjen nje militant i Hamas dhe jane plagosur tre persona te tjere.

Aksionet ne fjale konsiderohen si kunderpergjigje ndaj sulmeve me raketa te kryer se fundmi nga Gaza drejt territorit te Izraelit.

Top Channel