Kandic: Politika agresive serbe destabilizon rajonin

12/02/2009 12:25

Natasha Kandic akuzon Serbine se me politiken agresive po demton interesat e serbeve te Kosoves dhe stabilitetin ne rajon.

Drejtoresha e Fondit per te Drejten Humanitare, Natasha Kandic, e beri deklaraten per RTK-ne. Nga ana tjeter, Kandic thekson se zeri i Prishtines per integrimin e serbeve qe jetojne ne Kosove duhet te degjohet me fort.

“Duhet kuptuar se mbi serbet e Kosoves rendon nje presion i fuqishem nga Beogradi”, shtoi Kandic. Sipas saj, institucionet e Kosoves duhet te tregojne se ne shoqerine kosovare ka vend per te gjitha pakicat.

Top Channel