Haradinaj, vizite ne Maqedoni me ftese te PDSH

12/02/2009 16:10

Kryetari i partise Aleanca per Ardhmerine e Kosoves, Ramush Haradinaj ndodhet per nje vizite ne Maqedoni, me ftese te partise shqiptare PDSH.

Lajmin e konfirmojne burime prane AAK-se, sipas te cilave qellimi i vizites se Haradinajt eshte pjesemarrja ne pervjetorin e themelimit te PDSH-se.

“Kreu i AAK do te jape mesazhe te qarta per ecurine e Kosoves, Maqedonise dhe rajonit drejt integrimeve euro-atlantike”, kane deklaruar burimet.

Vizita e Haradinajt eshte e para ne Maqedoni qe kur u shpall i pafajshem nga gjykata nderkombetare e Hages.

Top Channel