Irak, 16 te vdekur nga nje atentat ne Bagdad

11/02/2009 18:10

Eshte te pakten 16 persona te vdekur dhe 43 te plagosur bilanci i atentatit te kryer gjate paradites ne nje lagje te Bagdadit.

Lajmin e bejne te ditur autoritetet shendetesore lokale, nderkohe qe ato policore saktesojne se behet fjale per dy autobomba qe shperthyen ne te njejten kohe dhe qe shkaterruan 10 makina te tjera.

Shperthimet ndodhen ne lagjen me shumice shiite te Bajase. Autobombat ishin parkuar prane nje stacioni autobuzi.

Top Channel