EULEX vendos raporte me policine malazeze

05/02/2009 17:10

Misioni evropian i rendit dhe ligjit ne Kosove, EULEX ka vendosur marredhenie bashkepunimi me policine e Malit te Zi.

Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave shefi i misionit evropian Yves de Kermabon eshte takuar me ministrin e Brendshem malazez, per te konkretizuar bashkepunimin.

Sipas burimeve, dy zyrtaret kane rene dakord per bashkepunim ne fushen e vleresimit te rrezikut dhe katastrofave te ndryshme.

Top Channel