Bakojanis sot ne Prishtine, takime me Sejdiun e Thacin

03/02/2009 10:40

Shefja e diplomacise greke, Dora Bakojanis viziton sot Prishtinen ne cilesine e kryesuesit te radhes te OSBE-se.

Ne axhenden e saj priten takime me presidentin e Fatmir Sejdiun dhe kryeministrin Hashim Thaci. Nje dite me pare minsitrja greke vizitoi Beogradin dhe u takua me homologun serb Vuk Jeremic.

Pas takimit, Jeremic u shpreh se Serbia nuk do te votoje asnjehere per anetaresimin e Kosoves ne OSBE. 

Top Channel