Jeremic: Do pengojme hyrjen e Kosoves ne OSBE

02/02/2009 17:00

Ministri i Jashtem serb, Vuk Jeremic ka paralajmeruar se Beogradi zyrtar do te pengoje me cdo menyre anetaresimin e Kosoves ne OSBE.

“Vendimet e OSBE-se merren me konsensus dhe Serbia asnjehere nuk do te pajtohet qe te votoje anetaresimin e Kosoves ne kete organizate”, ka deklaruar Jeremic.

Deklaraten e tij shefi i diplomacise serbe e beri pas takimit te zhvilluar ne Beograd me homologen greke Dora Bakojanis, e cila neser do te vizitoje Prishtinen.

Top Channel