FSK, nisi sot stervitja e trupave

02/02/2009 15:55

Pjesetaret e Forces se Sigurise se Kosoves, nen kontrollin e oficereve te NATO-s dhe KFOR-it, filluan sot stervitjen.

“Stervitja baze ka filluar me sukses. Ne ditet e ardhshme numri i anetareve te FSK-se qe do te marrin pjese ne te do te jete 300”, ka deklaruar zedhenesi i Ministrise se Mbrojtjes, Ibrahim Shala.

Nderkohe, zedhenesi i FSK-se, Enver Dugolli ka bere te ditur se stervitja do te zhvillohet ne ndertesen e ish-akademise policore ne Vushtri, nen drejtimin e NATO-s dhe KFOR-it.

Top Channel