Lavrov: Kosova e Osetia, ceshtje te ndryshme

17/01/2009 12:05

Shefi i diplomacise ruse i konsideron te ndryshme ne parim, ceshtjet e Kosoves dhe Osetise se Jugut.

Njohja e Kosoves, sipas Sergei Lavrov, ka qene ne kundershtim te drejten nderkombetare, ndersa theksoi se Moska do te vijoje te jete nje kundershtar i fuqishem.

Keto komente Lavrov i ka bere ne konferencen vjetore per gazetare ne Moske, ku ka folur per zhvillimet nderkombetare gjate vitit 2008.

Top Channel