Hage, Karaxhic vizitohet nga e shoqja

17/01/2009 18:35

Gruaja e Radovan Karaxhic ka vizituar bashkeshortin e saj ne gjykaten nderkombetare te Hages, ku ndodhet si i pandehur per genocid dhe krime lufte.

Lajmin e ka bere te ditur shtypi serb, i cili kujton se ne javet e kaluara ne media ishte publikuar historia e nje gruaje qe konsiderohej si e dashura e Karaxhic, Mileva Cicak.

Megjithate, kjo e fundit e kishte pergenjeshtruar lajmin dhe fitoi gjyqin ndaj mediave per shpifje.

Top Channel