Bush, mesazh urimi Thacit per 2009-en

12/01/2009 15:35

Presidenti ne ikje i SHBA, George W. Bush i ka derguar nje mesazh urimi kryeministrit te Kosoves Hashim Thaci, me rastin e fillimit te vitit te ri 2009.

Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave mesazhit i eshte bashkuar edhe zonja e pare e Amerikes, Laura Bush.

“Ju bejme urimet me te perzemerta per nje vit te mbare dhe te suksesshem”, eshte shprehur shefi i Shtepise se Bardhe ne mesazhin e tij.

Top Channel