Zbulohet një organ i ri në trupin e njeriut
28/03/2018 10:59
E thotë shkenca: Ky qetësues zhduk Alzheimer-in
28/03/2018 10:44
Elefanti “tymosës” në Indi trondit shkencëtarët (Video)
27/03/2018 12:30
Studimi: Deti po “përpin” malin Etna në Siçili
24/03/2018 08:43
Çarja e madhe, Afrika rrezikon të ndahet në dysh
23/03/2018 17:40
Njëri në hapësirë tjetri në Tokë, dy binjakët e NASA-s nuk janë më identikë
15/03/2018 12:43
Jeta e Hawking: Shkenca është fati im!
14/03/2018 12:19
Shkencëtari që fitoi bastin me mjekët vdiq në datëlindjen e Einstein
14/03/2018 12:18
Einsteini kishte frikë nga arritja (e paplotë?!) e tij
14/03/2018 12:10
“Novichok”, agjenti kimik sovjetik “misterioz”
13/03/2018 10:39
Asteroidët? I heqim qafe me armët bërthamore
10/03/2018 16:30
SHBA synon ta shndërrojë Hënën në një stacion karburanti
06/03/2018 17:55
Gjuetarët e alienëve zbulojnë objektin misterioz me Google Earth – VIDEO
05/03/2018 11:37
Vrimat e zeza mund të fshijnë të shkuarën dhe të ofrojnë disa të ardhme
28/02/2018 17:07
Hëna do të pajiset me rrjet telefonik 4G, përpara Britanisë
27/02/2018 21:00
Studimi i fundit zbulon jetën aliene
27/02/2018 20:16
Acari në Europë? Faji i Arktikut, shkencëtarët: Dimri më i ngrohtë i regjistruar ndonjëherë në Polin e Veriut
27/02/2018 12:45
385 mln vite nga akti i parë seksual
27/02/2018 10:18
Në kërkim të përjetësisë…
24/02/2018 16:25
ARKit i Apple “ringjall” Samarën, vajzën e “The Ring”
23/02/2018 18:44
Edhe njeri, edhe dele, “lind” në laborator embrioni hibrid
19/02/2018 18:45