Tiranë, një i vdekur, tre të plagosur

05/04/2012 00:00

Një person i vdekur dhe tre të plagosur janë regjistruar në orët e para
të mëngjesit të së enjtes në Tiranë, si pasojë e dy ngjarjeve të
ndryshme.

Si pasoje e nje aksidenti te ndodhur ne rrugen e Dajtit ka mbetur i vdekur Ilir Gjoni, ndersa jane plagosur Hysni Elezi dhe Blerim Dajti. Viktima i cili ishte edhe drejtuesi i mjetit ishte kuzhinier ne nje prej lokaleve ne zonen e Dajtit, ndersa te plagosurit punonin si kamariere ne te njëjtin lokal.

Sakaq ne nje tjeter ngjarje ka mbetur i plagosur 35-vjeçari Eduart Borici. Ky i fundit u plagos pasi persona ende te paidentifikuar nga policia i kane qelluar me arme automatike ne orët e para te se enjtes. 35-vjeçari është dërguar per ndihme mjekesore ne spital, ndersa policia ka nisur hetimet per identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e motiveve të këtij krimi.

Top Channel