Sejdiu: Keqardhje per incidentin me agjentet e BND-se

07/02/2009 12:05

Kreu kosovar Fatmir Sejdiu ka shprehur keqardhjen per arrestimin e pak koheve me pare ne Prishtine te tre agjenteve te Sherbimit Informativ gjerman BND.

“Na vjen keq per kete incident dhe deshirojme te vazhdojme te kemi marredhenie te mira me Gjermanine”, i tha Sejdiu gazetes gjermane “Süddeutschen Zeitung”. Sipas tij, ceshtja duhej te ishte zgjidhur me maturi dhe te shmangej dalja e tyre ne televizion.

Presidenti ndodhet ne Gjermani, ne nje konference per sigurine.

Top Channel