Princesha britanike viziton Kosoven

05/02/2009 03:20

Pasditen e djeshme ne Kosove ka mberritur princesha britanike Anne, vajza e vetme e mbretereshes Elisabeta II.

Per te pritur Anne, ne aeroportin e Prishtines kane qene ministri i Jashtem i Kosoves, Skender Hyseni dhe zevendesministrja e Jashtme, Vlora Citaku.

Ne mbremje pricesha britanike u prit nga presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu.

Top Channel