Norvegji, te shtena ne nje shkolle, nje i vdekur

23/01/2009 10:00

Nje incident me arme ka ndodhur mengjesin e sotem ne nje shkolle fillore ne Norvegji.

Si pasoje e te shtenave ne nje parking te shkolles ne Tromsoe ne veri te vendit, mesohet se nje person ka gjetur vdekjen dhe nje tjeter ka mbetur i plagosur.

Ende nuk jane te qarta rrethanat e incidentit. Policia ka njoftuar se situata aktulisht eshte nen kontroll, por nuk jepen informacione per ndonje te ndaluar per ngjarjen. 

Top Channel