Madagaskar, mijera te pastrehe nga stuhia tropikale

23/01/2009 01:20

Kalimi i stuhise tropikale “Fanele” ne Madagaskar ka shkaktuar nje bilance shume te rende demesh.

Shume qytete rezultojne te permbytura nga uji, qindra shtepia jane shkaterruar, 2600 persona jane te pastrehe.

Autoritetet kane njoftuar per nje te vdekur dhe dhjetra te plagosur.

Kishat, spitalet dhe shkollat jane vene ne gatishmeri per te pritur te pastrehet ne disa qendra dhe fshatra.

Top Channel