Gaza, Brown apel per Olmert

14/01/2009 01:20

Kryeministri britanik Gordon Brown eshte shprehur “thellesisht i shqetesuar” per situaten ne Gaza dhe i ka kerkuar homologut izraelit Ehud Olmert qe te mbeshtese kerkesen per armepushim.

“Kryeministri Brown eshte shume i shqetesuar nga skenat e tmerrshme te dhunes dhe i ka kerkuar qeverise izraelite te respektoje totalisht impenjimet e saj humanitare”, thuhet ne nje njoftim per shtyp te qeverise.

Kryeministri britanik ka ftuar gjithashtu lideret arabe qe “te shprehen qarte se Hamasi duhet te heqe dore nga armet”.

Top Channel