Bundesliga, Bajerni merr kryesimin

06/10/2013 08:40

Bayerni i Mynihut ka marrë i vetëm kryesimin e Kampionatit Gjerman, edhe pse shperdoroi nje rast te mire per t’u shkeputur.

Skuadra e Guardiolës nuk ka mundur të përfitojë si duhet nga humbja e parë e Borusias së Dortmundit ne kete kampionat.

Bavarezet barazuan 1-1 me Leverkusenin. Në Fillim Kroos dhe më pas Sam realizuan, duke fiksuar rezultatin që mbeti i pandryshuar gjate pjeses se dyte.

Ndërkohë, skuadra e drejtuar nga Klopp dominon ndeshjen e kësaj jave, por në minutën e 80-t Hummels bën një ndërhyrje të rëndë lë skuadrën me 10 lojtarë dhe dhuron një 11-metërsh për kundërshtarët e shndërruar në gol nga Kruse.

Më pas Reus godet traversën, ndërsa Rafael në minutën e 86-të shënon edhe golin e dytë per vendasit.