Pazzini mund Interin

26/09/2009 20:50

Sampdoria ka mundur 1-0 Interin dhe ngjitet perkohesisht ne krye te Serie A, nderkohe qe Interi regjistron humbjen e pare ne kete fillim sezoni. Protagonisti i ndeshjes ishte Xhanpaolo Pazzini i cili shenoi golin e fitores per vendasit ne Marassi.

Ne 20 minutat e para skuadrat studiuan njera-tjetren dhe vetem pas ketij momenti filluan te rrezikonin portat kundershtare, por as Pazzini dhe Mannini per Sampdorian dhe as Balloteli dhe Milito per Interin nuk arriten te zhbllokojne rezultatin.

Me rifillimin e lojes, Mourinho hedh ne fushe Stankovic dhe Chivu, ndersa Del Neriprovon Zaurin.

Ne minuten e 72 ndryshon rrjedha e lojes. Santon gabon ne mesfushen e Interit, nje top shume shpejt shkon ne zonen e Interit, aty Pazzini i harruar nga mbrojtja mposht Hulio Sezar.

Pas ketij momenti Mourinho hedh ne fushe edhe Quaresmen me qellimin per te barazuar, madje eshte portugezi qe i gezohet shume pak sekonda golit, por gjyqtari nuk e lejon te shkoje me tej.

Anuloi golin pas topi i Quaresmes u devijua nga Lucio qe ishte ne pozicion jashte loje.

Ne minutat e fundit, Interi rrezikoi serish po pa mundur te shenoje.

Pas kesaj humbjeje Mourinho dhe Interi dalin kokulur nga Marrasi, nderkohe qe Del Neri shijon fitoren e dyte personale ndaj trajnerit te Interit.