Kupa UEFA, St. Ettiene me nje kembe ne fazen tjeter

18/02/2009 20:45

Skuadra franceze e St. Ettiene eshte shume afer fazes se 1/16-ave te Kupes UEFA pasi ka mundur ne Athine 3-1 kampionet e Olimpiakosit.

Golin e pare te takimit e shenoi Elan ne minuten e 12-te, ndersa dyfishimi i rezultatit erdhi 2 minuta para fundit te pjeses se pare nga Dernis. Ne pjesen e dyte, greket shkurtuan shifrat ne 2-1 me ane te Xhorxhevic, por ne minuten e fundit Gomis vulosi ndeshjen ne shifrat 3-1.

Ne ndeshjen tjeter mes Dinamos se Kievit dhe Valencias, spanjollet kane arritur nje barazim te rendesishem 1-1 ne fushen e akullt te ukrainasve. Te paret shenuan miqte me ane te Silva-s, ndersa ne minuten e 63-te Albiol shenoi nje autogol ne porten e tij.

Fitore ka arritur edhe Zenit qe mundi 2-1 Shtutgartin fale golave te Huzsti dhe Timoshuk, ndersa barazimin e perkohshem miqve ua dha Gomez.