Top News – ​Kurti iu përgjigjet akuzave të Thaçit: Janë gënjeshtra …
28/05/2020 15:20

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, akuzat e presidentit Hashim Thaçi për hyrje në dhomën e përgjimeve së bashku me zëvendëskryeministrin Haki Abazi dhe ushtruesin e detyrës së ministrit të Brendshëm Xhelal Sveçla i ka quajtur gënjeshtra dhe shpifje. Ai këto komente i bëri pas takimit me të parin e Prishtinës, Shpend Ahmeti me të cilën diskutuan për menaxhimin e pandemisë Covid-19, dhe me masat lehtësuese në vazhdim. “Ato janë gënjeshtra dhe shpifje. Problemi me gënjeshtarët është se nuk mund të gënjejnë njëherë. Të gjitha ato shpije nuk duhet të jenë vetëm pyetje për mua, por edhe për prokurorin e shtetit dhe presidentin. Ata po i shkruajnë dëshirat e tyre si fakte, pasi kanë dëshirë të hyjnë në dhomën e përgjimeve dhe të uzurpojnë karrigen e kryeministrit”, tha Kurti.

Top News – Dialogu me Serbinë/ Hoti-u vendos takimi i radhës
12/07 18:57
Top News – Nis dialogu Prishtinë-Beograd/ Borell: Duam marrëveshje përmbyllëse
12/07 13:37
Top News – Virusi në Kosovë/ E treta në Europë për infektime
12/07 12:48
Top News – ‘Dielli do lindë përsëri’/ Thaçi, mesazhi në Prekaz para Hagës
12/07 11:11
Gjendje e jashtëzakonshme në Kosovë/ Ekspertët kërkojnë mbylljen. Pritet vendimi i qeverisë Hoti
11/07 19:37
Top News – Kreu i LDK me covid/ Haradinaj lutet për Mustafën
10/07 22:57
Lehtësohet spitali i Prishtinës/ Pacientët me Covid-19 shpërndahen edhe në qytete të tjera
10/07 19:55
Top News – Kosovë/ Isa Mustafa infektohet me Covid-19
10/07 15:37
Top News – Takimi Hoti-Vuçiç/ ‘Kryhet’ Parisi, shtyhet Brukseli!
10/07 14:29
Top News – Viola von Cramon: Kosova është shumë e interesuar për marrëveshje me Serbinë
10/07 11:31
Top News – Covid-19 në Kosovë/ 8 viktima, 200 raste të reja
10/07 11:13
Top News – Hoti dhe Vuçiç takohen sot virtualisht
10/07 10:30
Top News – Kuvendi i Kosovës/ Miraton rezolute për vlerat e UÇK
09/07 23:11
Kosovë, bie ligji për Covidin/ Qeveria del kundër projektit që propozoi Vjosa Osmani
09/07 15:17
Top News – Qeveria e Kosovës/ Nuk miraton ligjin për pandeminë
09/07 11:45
Kosovë, ligji anti-covid/ Qeveria mblidhet të enjten për ta kaluar më as në parlament
08/07 19:48
Top News – Thaçi thirret në Hagë/ Të hënën pyetet nga prokuroret
08/07 19:44
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Lajcak takime në Berlin
08/07 15:06
Top News – Zyra e presidentit Macron jep detaje të takimit me Avdullah Hotin
08/07 14:47
Vdekja e 4 pacientëve me Covid/ Kosovë, Ish drejtori i shërbimit spitalor: Jo për shkak të aparaturës
07/07 19:40