Memorial kujtese në nder të Astrit Deharit, ish-aktivisti i LV
28/10/2019 20:05

Në shenjë solidarizimi me familjen e ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, qytetar dhe aktivist, qytetarë të shumtë janë mbledhur për të ndezur qirinjtë pranë memorialit të ngritur për të. Në këtë takim ata kanë paralajmëruar marshim në datën 5 nëntor, tek sheshi Skëndërbeu, në orën 12, në këtë tre vjetorin, ku ai u gjet i vdekur në Burgun e Prizrenit. Ky aksion simbolik ka ardhur pas ekspertizës së Institutit të Mjekësisë Ligjore, se gjasat që Dehari të ketë kryer vetëvrasje janë të pakta, e po ashtu nuk hidhet poshtë mundësia se një person I tretë ka gisht në vdekjen e tij. Si rrjedhojë Instituti ka kërkuar rihetim për rastin Dehari, për të cilin Mjekësia ligjore e Kosovës deklaroi vetvrasjen.

Top News – Voton Presidentja Osmani / Thirrje qytetarëve të Kosovës të marrin pjesë
17/10 11:38
Top News-Haradinaj voton me bashkëshorten / ’Mos e lini votën në shtëpi’
17/10 11:29
Top News-Voton kandidati i VV për Prishtinën /Sot, ditë e mirë për demokracinë
17/10 11:27
Top News-Top News-Voton Abdixhiku / ’Sot është festë, qytetarët vendosin për të ardhmen’
17/10 11:27
Top Channel/ Voton Arben Vitia: Sot është ditë e rëndësishme
17/10 11:23
Top Channel/ Voton kandidati i PDK për kryetar të Prishtinës: Pres me padurim rezultatin
17/10 11:22
Top Channel/ Haradinaj: Dilni votoni, mos e leni votën në shtëpi
17/10 11:20
Top Channel/ Memli Krasniqi: Zgjedhjet lokale janë për qytetarët
17/10 11:19
Top Channel/ Abdixhiku: Sot është festë, vendimmarrja u kthehet qytetarëve
17/10 11:17
Top Channel/ Voton Kurti, zotohet se do të punojë në fuqizimin e komunave
17/10 11:11
Top Channel/ Protesta, Kurti: Ka ekstremistë që nuk e pranojnë realitetin, inkurajohen nga Beogradi
16/10 22:41
Top Channel/Rrjeti kontrabandës nga Kosova/ Dogana Kosovës: Fillesat e aksionit erdhën nga vend i BE
16/10 19:42
Top Channel/ Përplasje Kosovë-Serbi në OKB,Osmani: Gjunjëzohuni para viktimave të luftës
16/10 05:31
Top News- Dita e fundit e fushatës/Kosova dhe Maqedonia mbajnë zgjedhjet lokale
15/10 18:38
Top News- ‘Der Standard’ sulmon ashpër BE/Borrell ia shkruan Serbia postimet për Kosovën
15/10 15:55
Top News-‘Duam një bazë të përhershme’.Kosova thirrje SHBA-së për trupa ushtarake shtesë
15/10 15:42
Top Channel/ Kosova thirrje SHBA-së: “Krijoni këtu një bazë të përhershme ushtarake”!
15/10 13:49
Top News – Kosova në zgjedhje… / Pafundësi premtimesh në fushatë elektorale
15/10 12:19
Top Channel/ Nacionalistët serbë nisen drejt Kosovës, por u del huq!
15/10 11:40
Top Channel/ Borell kundër Kosovës/ Deklarata e shefit të diplomacisë së BE cilësohet paradoksale
14/10 19:53