Ora e Tiranës

Çdo të hënë, mërkurë dhe të premte, Ora 17:00 në Top News dhe 19:00 premierë në YouTube, Top Channel Albania

Programi "Ora e Tiranës" ka për qëllim të promovojë çfarë ndodh në Tiranë, duke sjellë për publikun e gjerë atmosferën, çështje të ndryshme sociale të jetës urbane dhe ofertën kulturore të kryeqytetit të rreth 1 milion banorëve. Të rinj e të reja me nismat e tyre nga më të ndryshmet dhe interesante, por edhe arkitektë, urbanistë, specialistë të ndryshëm, shefa të kuzhinës, reportazhe dhe histori suksesi nga fusha e biznesit dhe ajo kulturore vijnë më pranë audiencës.

Video

Më të mirat e sezonit – Ora e Tiranës
31/07 19:00
Nisma e veçantë, tetë artistë të njohur për të promovuar pikat turistike të qytetit – Ora e Tiranës
29/07 19:00
Prapaskenat gazmore, që nuk shihni në ekran! – Ora e Tiranës
29/07 17:12
Ju bezdisin në telefon duke reklamuar mallra? Ja ku mund të ankoheni! – Ora e Tiranës
27/07 19:00
Jonida Maliqi, në një rrëfim si asnjëherë më parë! – Ora e Tiranës
24/07 19:00
Nis Festivali i Resë, ja kalendari! – Ora e Tiranës
22/07 19:00
“Më dhemb koka, jepi gaz!”, Ermal Mamaqi, kur kamerat janë të ‘fikura’ – Ora e Tiranës
21/07 16:26
Bibliotekat e lagjeve kthehen në inkubatorë teknologjie, ja nisma për rreziqet online – Ora e Tiranës
20/07 19:00
100-vjetori, a do të ketë një Bibliotekë të re Kombëtare dhe si po nxitet leximi? – Ora e Tiranës
17/07 19:00
Irma Libohova këndon këngën tironse që pëlqen më shumë! – Ora e Tiranës
16/07 14:58
Gazetari mbledh VIP-at në vendet më të bukura dhe zbulon prapaskenat e aventurave! – Ora e Tiranës
15/07 19:00
Ç’po ndodh me Bulevardin ‘Zogu I’? – Ora e Tiranës
13/07 19:00
“Jom tironas autokton”, vargjet që po bëhen hit në TikTok! – Ora e Tiranës
13/07 14:31
Tirana apo Prishtina? Dhe të pathënat e “She’s on Top” nga Argjira & Graciano – Ora e Tiranës
10/07 19:00
Dyndja e shqiptarëve në dyert e ambasadave, në veprën e skulptorit të njohur – Ora e Tiranës
08/07 18:43
Video të tjera