E shtunë, 29 Shkurt 2020
09:47
Iran/ Numri i viktima shkon në 210, shteti fsheh rastet: Janë 34

Të paktën 210 njerëz në Iran kanë vdekur si rezultat i sëmundjes së re koronavirus, bënë me dije burime në sistemin shëndetësor të vendit për BBC.

09:27
Konfirmohet rasti i parë me Koronavirus në Irlandë, fillon kërkimi i personave që kanë udhëtuar në avion me të

Është konfirmuar rasti i parë i Koronavirusit edhe në Irlandën e Veriut. Shteti ka nisur kërkimin e të gjithë personave që kishin qenë në kontakt të ngushtë gruan e infektuar, thanë zyrtarët.

E enjte, 27 Shkurt 2020
20:41
Koronavirusi/ Facebook merr vendimin e prerë, njihuni me rregullat e reja

Facebook do të zbatojë rregulla të reja mbi përmbajtjen e lidhur me koronavirusin që mund të postohet në këtë rrjet shoqëror për të zvogëluar histerinë në mbarë botën.

18:44
Koronavirusi në Itali, rritje e frikshme e numrit të viktimave. 650 të prekur

Italia prej disa ditësh është prekur nga Koronavirusi dhe i gjithë vendi është në alarm.

16:19
Një futbollist në Itali infektohet me Coronavirus

Coronavirusi infekton edhe futbollin në Itali. Sipas “La Nazione”, virusi vdekjeprurës që ka marrë me mijëra jetë njerëzish në të gjithë botën, kryesisht në Kinë, Kore të Jugut, Iran dhe Itali, ka infektuar një futbollist të Serisë C në Apenine.

E mërkurë, 26 Shkurt 2020
22:37
Rastet e koronavirusit konfirmohen edhe në Pakistan

Dy raste të koronavirusit janë konfirmuar në Pakistan, konfirmoi ministri i shëndetësisë i vendit.

22:14
Shkon në 18 numri i të prekurve në Francë

Një rast i ri i koronavirusit është konfirmuar në Francë duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 18.

22:13
Itali/ Rritet frikshëm numri i të prekurve nga Koronavirusi. Shifrat e fundit

Italia është bërë një nga shtetet më të alarmuara sa i përket Koronavirusit në ditët e fundit dhe numri i të prekurve  është rritur ndjeshëm.

22:08
Koronavirusi/ Ja kush është shteti i fundit evropian në të cilën është regjistruar rasti i parë

Norvegjia është bërë vendi i fundit evropian që regjistroi një rast të koronavirusit.

16:59
Rasti i parë i koronavirusit në Maqedoninë e Veriut

Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike

14:16
Ja çfarë i bën koronavirusi trupit të njeriut

Ende nuk dihet shumë për koronavirusin, por dihet mirë se sa shkatërruese mund të jetë për trupin e njeriut. Çfarë ndodh në të vërtetë me trupin e njeriut për shkak të luftës kundër koronavirusit? Le të shohim nga organi në organ.

14:10
Koronavirusi ndryshon ritet fetare! Në Filipine besimtarët ndryshojnë ritualin në kishë

Filipinasit thjesht përkulin kokën dhe spërkaten me hi në vend që t’u vizatohet një kryq në ballë, në të mërkurën e hirit, ndërsa bastioni i katolicizmit në Azi po ruhet nga përhapja e koronavirusit.

13:56
Asnjë rast me koronavirus në Shqipëri! Ministria e Shëndetësisë, fond shtesë për masat e mbrojtjes personale

“Janë testuar 13 raste të dyshuara tek udhëtarë që kanë histori udhëtimi me vendet e prekura nga koronavirusi i ri dhe rezulton deri në këto momente se, Shqipëria nuk ka asnjë rast të konfirmuar me COVID-19”, deklaroi zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli.

12:11
Mbërrin koronavirusi në Greqi/ Konfirmohet rasti i parë, një 38-vjeçare që kishte qenë në Itali

Konfirmohet rasti i parë në Greqi me koronavirus , një 38-vjeçare që kishte qenë në Itali.

11:52
Një kinez dhe dy nga Prishtina, tri raste të reja të dyshuara me koronavirus në Kosovë

Tri raste të reja të dyshuara me koronavirus janë paraqitur sot në QKUK.

11:50
Masat kryesore që rekomandohen për parandalimin e infeksionit nga koronavirus

Ja cilat jane disa ng masat mbrojtese nga infeksioni i koronavirusit.

11:24
Çfarë është koronavirusi?

1. Çfarë është koronavirusi?
Koronaviruset janë familja e viruseve të cilat shkaktojnë sëmundje nga një rrufë e lehtë deri në sëmundje më të rënda si Sindroma Respiratore e Lindjes së Mesme (Middle East Respiratory Syndrome MERS) dhe Sindroma e Rëndë Respiratore Akute (Severe Acute Respiratory Syndrome SARS).

10:58
Vrasësi “koronavirus”! 12 të vdekur në Korenë e Jugut, 19 në Iran

Në një kohë kur Koreja e Jugut ka konfirmuar 115 raste të reja duke e çuar kështu në 1,261 numrin e të infektuarve, 12 persona raportohet të kenë humbur jetën si pasojë e prekjes nga koronavirusi.

10:19
Koronavirusi/ Shtohen masat në pikën doganore të Kapshticës

Në një kohë kur koronavirusi duket se po përfshin me shpejtësi mbarë globin, një shtim masash vihet re në Kapshticë.

10:04
Zgjerohet harta e koronavirusit! Raportohet rasti i parë në Rumani dhe Brazil

Përmasat e shtrirjes së koronavirusit në mbarë globin sa vijnë e zgjerohen. Teksa Italia duket se është shndërruar në qendrën e përhapjes së virusit në Evropë (11 të vdekur dhe 326 të prekur), në Rumani është shënuar rasti i parë.