Gjeorgji/ ​Edhe Nora Gjakova në finale, Kosova siguron dy medalje të argjendta

24/03/2023 13:34

Xhudisetet kosovare po shkëlqejnë në paraqitjet e tyre në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në Gjeorgji.

Nora Gjakova tashmë ka kaluar në finale të Grand Slamit të xhudos Tbilisi pasi e mposhti xhudisten nga Kanada Jessica Klimkat, raporton KosovaPress.

Kjo nënkupton që ajo tashmë e ka siguruar medaljen e argjendtë dhe do të luftojë në finale për të artën.

Medaljen e artë do ta kërkojë edhe Distria Krasniqi.

Top Channel