​Prifti nga Serbia hyn ilegalisht në Kosovë: E anashkalova KFOR-in, hyra nga malet

21/12/2022 21:00

Predrag Popoviç, prifti serb nga kisha e Shën Apostolit Vartolomej dhe Varnave, e cila gjendet afër Beogradit, të martën ka hyrë ilegalisht në Kosovë për të vizituar protestuesit në barrikadat në Leposaviç.

Ai ka deklaruar se gjatë ardhjes në Kosovë i ka anashkaluar patrullën e KFOR-it, dhe në Kosovë ka hyre përmes maleve dhe disa fshatrave, pasi që kalimi kufitar ishte i mbyllur.

Tash 12 ditë në veri të vendit po qëndrojmë barrikadat e vendosura nga bankat kriminale serbe në veri të vendit.

Ndërsa është raportuar se gjashtë serbë janë rrëmbyer nga agjentë serbë, për interesa politike dhe qërim hesapesh mes bandave ilegale që veprojnë në veri të vendit.

Top Channel