​Jo vetëm Pochettino, edhe këta dy trajner mund ta marrin drejtimin e PSG-së

26/12/2020 17:15

Thomas Tuchel është shkarkuar nga Paris Saint-Germain dhe Mauricio Pochettino është përmendur si pasardhësi i tij, por raportet pretendojnë se edhe Massimiliano Allegri dhe Thiago Motta janë opsionet e mundshme.

“Sky Sport Germany” njoftoi se ish-trajneri i Borussia Dortmundit është shkarkuar nga gjigandët e Ligue 1 dhe Mauricio Pochettino duket se do të marrë përsipër detyrën e trajnerit në “Parc des Princes.”

PSG e përfundoi vitin 2020 me një fitore 4-0 ndaj Strasburgut dhe renditet e treta në ligë, një pikë prapa liderit LOSC Lille, përcjell KosovaPress.

Ish-trajneri i Milanit dhe Juventusit, Allegri, ka qenë i lidhur me skuadrën franceze në të kaluarën, por përfaqësuesit e Pochettinos thuhet se janë kontaktuar dhe ish-trajneri i Tottenhamit është i interesuar për këtë pozitë.

Raportet përmendin se Allegri nuk ka qenë në kontakt me “Les Parisiens”, por gazetari i “Sky Sport Italia” Gianluca Di Marzio përmend se edhe ish-lojtari Thiago Motta mund të jetë një alternativë gjithashtu.

Thiago Motta kaloi gjashtë vjet në PSG dhe udhëhoqi Genoan midis tetorit dhe dhjetorit në edicionin 2019-20. Ish-mesfushori filloi karrierën e tij si trajner në ekipet e të rinjve të klubit francez.

Top Channel