“Do të vazhdoj të luftoj…”, mesazhi prekës i 45-vjeçarit në prag të vdekjes prej covid kushtuar gruas (Fotot)

24/12/2020 14:19

Billy Loredo është prekur nga COVID-19 dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

45-vjeçari nga Teksasi është në gjendje të rëndë për shkak të ndërlikimeve të koronavirusit, por arriti t’i shkruajë një letër lamtumire përfundimtare gruas së tij prej 21 vitesh, Sonya Kypuros.

Vëllai i Billy, Pedro Loredo nga Dallas, i tha “Good Morning America” se Billy i dërgoi mesazhin Kypuros para se të intubohej.

“Në atë moment, unë dhe ajo e kuptuam të dy, kjo është letra e tij e fundit. Ajo mori të merrte letrën e saj të fundit të dashurisë nga vëllai im i vogël dhe kjo ia copëtoi zemrën”, tha vëllai i tij.

“Unë dua që ju të dini se jam duke luftuar shumë çdo ditë për jetën time. Unë e bëj atë për ty që të mund të të shoh përsëri. Je personi më i rëndësishëm në jetën time dhe më mungon çdo ditë. E di që nuk jam gjithmonë mashkulli perfekt që dua të jem, por bëj më të mirën. Për mua ke qenë gjithmonë perfekte edhe kur them se nuk je unë çmendem. 99% të kohës jam gabim dhe ju keni të drejtë dhe unë e dashuroj këtë. Nëse ia dal unë të premtoj se do të jem një njeri më i mirë, në Zot, në jetë dhe si burrë. Gjithmonë e ke merituar më të mirën dhe nëse kam një shans të dytë do ta bëj. Nëse nuk ia dal dije se kam jetuar një jetë të mrekullueshme të lumtur me ty dhe nuk do ta kisha shkëmbyer kurrë për të gjitha pasuritë në botë. Unë gjithashtu dua që të jesh e lumtur dhe të vazhdosh jetosh jetën pa mua. Te dua dhe me mungon shume. Unë do të vazhdoj të luftoj. Me Dashuri, Billy”, shkruan ai.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel