​SHBA konfirmon rreth 68 mijë raste të reja me koronavirus

21/12/2020 23:18

Sipas të dhënave të faqes Worldometer, në 24 orët e fundit, 67.529 raste të reja me koronavirus u regjistruan në Shtetet e Bashkuara, gjithsej 18.335.108 që nga fillimi i epidemisë.

Numri i vdekjeve u rrit me 552, një total prej 325.421, dhe sipas statistikave të Qendrës Kombëtare të Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve, numri i vdekjeve nga 19 dhjetori deri më 20 dhjetor në ora 16:00 sipas kohës lokale është 1.584, raporton Reuters.

Top Channel