​Prapaskena, Pogba u detyrua të rikthehet te United kundër vullnetit të tij

11/12/2020 13:32

Paul Pogba kurrë nuk e dëshironte rikthimin te Manchester United. Edhe në vitin 2016 francezi i kishte tri skuadra proritare para “Djajve të Kuq”.

“The Independent” zbulon se Pogba dëshironte të qëndronte te “Zonja e Vjetër”, por 98 milionë eurot e ofruara nga United e bindën Juventusin ta mbyllte operacionin, përcjell KosovaPress.

Pogba kishte Barcelonën, Real Madridin dhe Paris-Saint-Germain si skuadrat e tij të preferuara, por nga ana tjetër Juventusi kishte nevojë për para.

Top Channel