Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes derbi të kësaj xhiroje të La Ligas ndërmjet Atletico Madridit dhe Barcelonës, përcjell KosovaPress.

Të dy skuadrat nuk po kalojnë nëpër një formë të mirë të rezultateve dhe sonte në “Ëanda Metropolitano” do të kërkojnë tre pikë të reja.

Këto janë formacionet zyrtare:

Atletico MadridOblak; Trippier, Savic, Gimenez, Hermoso; Marcos Llorente, Koke, Saul, Carrasco; Joao Felix, Correa

BarcelonaTer Stegen; Sergi Roberto, Lenglet, Pique, Jordi Alba; Pjanic, De Jong; Dembele, Messi, Pedri; Griezmann.

Top Channel