​Lajm i mirë për Liverpoolin dhe United për shërbimet e Upamecanos

19/11/2020 17:06

Shpresat e Liverpoolit dhe Manchester United për të siguruar shërbimet e Upamecanos janë rritur më shumë, pasi klubi gjerman Bayern Munich nuk mund të përballojë çmimin e lojtarit, kështu duke u tërhequr nga gara, raporton “Bild”.

Upamecano pritet të largohet nga RB Leipzig në gjysmë të sezonit në merkaton e janarit ose në fund të edicionit 2020/21 kur hapet afati kalimtar në verë.

Klubi gjerman pritet të vendosë për të ardhmen e francezit në janar të vitit të ardhshëm.

Top Channel