Në momentin më të keq të mundshëm​, Luis Suarez rezulton me koronavirus

17/11/2020 09:19

Federata e Futbollit e Uruguait njoftoi se Luis Suarez ka dalë pozitiv në tamponin për koronavirus.

Testet në ekipin kombëtar të Uruguait dhanë dy rezultate pozitive para ndeshjes me Brazilin. Përveç Suarezit, me COVID-19 rezultoi edhe Rodrigo Munoz. Asnjë prej tyre nuk ka simptoma.

Suarez do të humbasë përplasjen me Brazilin të mërkurën në kualifikimet e Kupës së Botës dhe ka shumë të ngjarë edhe ndeshjen tjetër të Atletico Madrid. Një fatkeqësi e veçantë për Suarez është që Atletico do të përballet të shtunën kundër ish-klubit të tij, Barcelona.

Top Channel