“Largimi nga Barça me dhemb ende”/ ​Suarez: Flas me Messi-n, por jo për futbollin

16/11/2020 12:38

Luis Suarez ka zbuluar se ai vazhdon të mbajë kontakte të afërta me Lionel Messi-n, por që nuk preferojnë të flasin për futbollin, por për gjera të tjera në lidhje me jetën e tyre.

Sulmuesi i ri i Atletico Madrid-it u largua nga “Camp Nou” në afatin kalimtar të verës së kaluar dhe të dy e kritikuan klubin për mënyrën e largimit të tij.

“E vërteta është që ne flasim shumë, por sinqerisht flasim vetëm rreth jetës sonë”, tha Suarez për “Marca”.

Më tej shtoi:

“Flasim rreth jetës, virusit, por shumë pak rreth futbollit, golave të humbur apo sistemeve taktike. Ne brengosemi me shumë rreth jetës së familjes sonë sesa për futbolli. Largimi nga Barcelona më ka goditur keq, por ajo derë u mbyll dhe kaq ishte”, theksoi në fund sulmuesi nga Uruguaji.

Top Channel