​Hong Kong/ 7 të vdekur në një zjarr, në mesin e tyre ka edhe fëmijë

16/11/2020 16:26

Autoritetet në Hong Kong thanë që të paktën shtatë njerëz kanë vdekur dhe 11 të tjerë u plagosën në një zjarr në një ndërtesë apartamentesh që ka shumë të ngjarë të shpërthente në një tubim të njerëzve nga komuniteti nepalez.

Zjarri shpërtheu natën e kaluar në pjesën e zakonshme të jetesës së Kovlun, plot me ndërtesa të vjetra banimi, dyqane dhe kompani, raporton AP.

Top Channel