Qeveria hungareze ka vendosur një gjendje të jashtëzakonshme për shkak të epidemisë së koronavirusit, e cila hyn në fuqi në mesnatë dhe do të zgjasë për 90 ditë, njoftoi sot kryeministri Viktor Orban.

Baret dhe ambientet e argëtimit po mbyllen dhe po prezantohen oraret e natës. Shkollat, dyqanet dhe restorantet mbeten të hapura, raporton Reuters.

Top Channel