​Melania Trump nuk ndihet mirë për shkak të COVID-19, anulon udhëtimin

20/10/2020 22:46

Zonja e parë e SHBA-së anuloi paraqitjen e saj të parë në muajt e fundit në fushatën presidenciale të bashkëshortit të saj Donald Trump, pasi nuk ndihet mirë si pasojë e rikuperimit nga sëmundje infektuese, raporton CNN.

Rrjeti televiziv amerikan njoftoi se zonja e parë duhej të bashkohej me mbledhjen e Trump sonte në Pensilvani, por ajo vendosi të mos shkonte.

“Zonja Trump ende ndihet më mirë çdo ditë pasi po shërohet nga COVID-19, por për shkak të një kolle të gjatë dhe si një masë paraprake, ajo nuk do të udhëtojë sot,” tha Stephanie Grisham, shefja e zyrës së zonjës së parë.

Melania Trump tha javën e kaluar se simptomat e saj të COVID-19 “u shfaqën papritmas dhe dukeshin si një rrëshqitje”. Ajo deklaroi se kishte dhimbje trupi, kollë, dhimbje koke dhe lodhje ekstreme.

Top Channel