​Fotografitë e Monica Bellucci nga e kaluara dëshmojnë se ajo është një përsosje natyrale

30/09/2020 16:20

Aktorja italiane Monica Bellucci feston sot datëlindjen e saj të 56-të. Ajo është një nga gratë më të bukura në botë, bukuria e së cilës ende admirohet nga burrat dhe gratë.

Ajo filloi karrierën e saj në vitet 1980 si modele dhe modele, dhe shumë shpejt u pasua nga role filmash në filma italianë, francezë dhe amerikanë.

Monica është e njohur edhe për skenat e shumta nudo në të cilat ajo hodhi në ekstazë, por edhe në një martesë të dështuar me aktorin francez Vincent Cassel, me të cilin ka dy vajza.

Ai ishte burri i saj i dytë, pasi dihet pak për martesën e saj të shkurtër me fotografin Claudio Carlos Basso në vitin 1990, e cila zgjati vetëm katër vjet.

Dy vjet më vonë, Monica u takua me aktorin Cassel gjatë xhirimeve të “The Apartment” në vitin 1996, dhe vetëm një vit më vonë ata u martuan.

Ky çift i zjarrtë ishte një nga ata që njerëzit ende mbajnë zi sot dhe ata shpesh ngrinin pluhur me marrëdhëniet e tyre.

Ata thuhet se jetonin në një martesë të hapur që lejonte marrëdhënie seksuale me njerëz të tjerë, dhe aktorja një herë u tha gazetarëve se nuk priste që burri i saj të ishte besnik ndaj saj nëse nuk e shihte atë për tre muaj.

Aktorja gjithashtu pranoi hapur se ata shpesh grindeshin dhunshëm, por kështu është kur përzihen dy gjak të zjarrtë – italian dhe francez. Ish-çifti mbeti në një marrëdhënie korrekte.

Që nga viti 2017, Monica është në një lidhje me Nicolas Lefebvre, i cili është 37-vjeç.

FOTO GALERI
2/5

Top Channel