​Specialja fton edhe ish-pjesëtarin e UÇK-së Shemsedin Thaqi

26/08/2020 21:02

I ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Shemsedin Thaqi.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i OVL të UÇK-së Hysni Gucati përmes një postimi në Facebook.

“Shemsedini, si gjithë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, do të dalë i pafajshëm dhe faqebardhë”, shkruan ai.

Top Channel