Pas humbjes në finalen e Ligës së Kampionëve, trajneri i PSG, Thomas Tuchel tha se Lionel Messi ishte i mirëpritur në radhët e kampionëve francezë.

Në muajt e fundit, ka pasur spekulime të shpeshta që lojtari më i mirë i të gjitha kohërave mund të largohej nga Barcelona, dhe pas debutimit të ‘Blaugrana’ në çerekfinalen kundër Bayern 2:8, largimi i Messit nga Katalonja është bërë mjaft realist. Argjentinasi magjik nuk ka pasur asnjë marrëdhënie me menaxhimin e klubit për një kohë shumë të gjatë, ai i kundërshton ata për mos sigurimin e zëvendësimeve adekuate për Xavi dhe Iniesta dhe për mos kthimin e Neymar kur braziliani iu lut me dëshpërim që të kthehej.Këtë sezon, për herë të parë që nga viti 2012, Barca mbeti pa një trofe të vetëm dhe situata në klub nuk është e mirë, andaj të gjitha këto janë arsye për pakënaqësinë e Messit.

Interi ka shprehur interesim për argjentinasin, pasi pronarët kinezë kanë para për ta blerë, dhe pak ditë më parë Pep Guardiola erdhi përpara për të parë një lojtar që i solli dy tituj në Ligën e Kampionëve në dhomën e tij të dollapit. Dje, Tuchel tha se do të ishte i lumtur që Messi të vinte në “Parku i Princërve”, por shtoi se ai ende beson se 33-vjeçari argjentinas do të përfundojë karrierën e tij në ‘Camp Nou’.

Top Channel