Shumë e kundërshtuan që ajo u divorcua, por Meghan Markle dhe ish-partneri i saj nuk thanë asnjë fjalë në publik për marrëdhënien e tyre të mëparshme.

Tani disa gjëra rreth martesës së parë të 39-vjeçares kanë dalë përsëri në publik.

Aktorja amerikane është në një lidhje me një producent televiziv për shumë vite, dhe pretendimet në librin “Gjetja e Lirisë” pohojnë se martesa e tyre u shkëput për shkak të famës së papritur të Meghan që erdhi me rolin në serialin “The Suits”.

Të dy autorët, përndryshe gazetarët që ndjekin familjen mbretërore – Omid Scobie dhe Carolyn Durand pohojnë se burri i parë i Dukeshës së Sussex Trevor Engelson (43) e dashuronte shumë kur gruaja e tij ishte e varur prej tij.

Çifti kishte qenë në një lidhje për shtatë vjet para se të martoheshin në vitin 2011, dhe ata filluan të largoheshin qysh në vitin 2013 pasi Meghan u bë e famshme për rolin e saj.

Libri jep detaje intime dhe një vështrim personal të ngjarjeve që çuan në largimin e Dukës dhe Dukeshës së Sussex nga familja mbretërore, dhe autorët pretendojnë se çdo pjesë e informacionit në librin e tyre u konfirmua nga të paktën dy burime.

Sipas librit, e reja, asokohe 23-vjeçare, Meghan ra në dashuri me burrin e saj Trevor, i cili u përfshi në listat kryesore të profesionistëve më të mirë të ardhshëm nga media Hollywood.

Por, edhe pse kishin kaluar shtatë vjet në një lidhje para martesës, çifti ishte martuar vetëm për 23 muaj. Martesa e tyre përkoi me rolin kryesor të Meghan të Rachel Zane në “Suits” – e cila prishi ekuilibrin e fuqisë në marrëdhëniet e tyre, pretendojnë autorët e librit.

Siç pretendon shoqja e saj, Trevor “nuk e pëlqeu atë”, e cila ndryshoi dinamikën e marrëdhënies pas rolit të saj kryesor.

Aktorja kaloi pjesën më të madhe të kohës me pjesën tjetër të ekipit në Toronto, Kanada, ku u filmua seriali, ndërsa partneri i saj jetonte në SHBA, dhe se ndarja gjithashtu kontribuoi në distancimin e tyre.

Një shenjë se diçka nuk ishte qartë në rregull ishte largimi i Trevor për Oscar në shkurt 2013, në të cilin ai mori pjesë vetëm. Ai e shpjegoi këtë me faktin se kishte marrë vetëm një biletë, por Dukesha dyshonte qartë se burri i saj nuk dëshironte të ndante vëmendjen me të.

Gjashtë muaj pas kësaj, çifti u divorcua, saktësisht 23 muaj pas dasmës së tyre romantike në Xhamajka.

Ata u martuan në shtator 2011 para rreth njëqind anëtarëve të familjes dhe miqve. Martesa e tyre mori fund zyrtarisht në 2014 për shkak të “ndryshimeve të pakapërcyeshme” siç thuhet në letrat e divorcit.

Ndërsa Meghan dhe Trevor u vazhduan me jetën e tyre, ai u martua me nutricionistin Tracey Kurland, 33-vjeç, në maj të vitit të kaluar, pothuajse saktësisht një vit pasi Meghan dhe Princi Harry, 35-vjeç, morën zotimet e tyre për martesë.

Trevor i propozoi gruas së tij të dytë, vajzës së një bankieri multimilioner, në qershor 2018, pas një viti marrëdhënie.

Megjithëse ndërkohë ish-gruaja e tij është bërë një joshëse e jashtëzakonshme për tabloidët, Trevor ka deri më sot për marrëdhëniet me Meghan nuk ka thënë asnjë fjalë.

 

Top Channel