​17 raste të reja në Slloveni, një i vdekur nga COVID-19

11/08/2020 14:52

Në Slloveni, një person vdiq nga koronavirusi në 24 orët e kaluara, dhe u konfirmuan 17 raste të reja të infeksionit.

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara që nga fillimi i pandemisë është 2.272, dhe 171 raste të infeksionit aktualisht janë aktive në Slloveni.

Gjithsej 129 njerëz vdiqën, raporton agjencia e lajmeve STA, sipas së cilës nga 17 rastet e reja, shtatë ishin në Lubjanë.

Top Channel