Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në kuadër të takimeve të sotme me drejtues të partive politike në Kosovë, është takuar me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli.

Sikur në takimet tjera, as nga ky takim nuk ka pasur deklarata për media. Kryeministri Rama gjatë ditës së sotme ka takuar kryeministrin Avdullah Hoti, kryeparlamentaren, Vjosa Osmani, kryetarin e Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj, si dhe ka vizituar Lëvizjen Vetëvendosje.

Po ashtu Rama pritet të takojë edhe presidentin Hashim Thaçi sonte pasdite.

Top Channel