​E rëndë në Kosovë/ Mbytet në pishinë një fëmijë 13 vjeçar

27/06/2020 17:51

Një vajzë rreth 13 vjeç është mbytur në një pishinë teksa ishte duke u larë.

Këtë lajm e ka bërë të ditur Policia e Kosovës.

Zëdhënësi Daut Hoxha ka thënë se viktima nga pishina është sjellë në qendrën e Mjekësisë Familjare në Komoran ku edhe është konfirmuar se është pa shenja jete.

“Policia ka pranuar informatën se sot pasdite një fëmijë i gjinisë femërore, rreth 13 vjeç dyshohet se ka qenë duke u larë ne një pishinë dhe e njëjta është sjellë në qendrën e Mjekësisë Familjare në Komoran ku edhe është konfirmuar se është pa shenja jete. Njësitet kompetente policore përfshirë hetuesinë kanë proceduar në vendin e incidentit për veprime të mëtejme”, ka thënë Hoxha.

Raportohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Baincë të Lipjanit, por që nuk është konfirmuar zyrtarisht ende.

Top Channel