Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka reaguar pas propozimit për aktakuzë nga Gjykata Speciale për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së Kadri Veseli.

Ai në një postim në Facebook ka shprehur besimin e tij se lufta për liri e UÇK-së ishte e drejtë dhe se kjo do të konfirmohet edhe nga drejtësia ndërkombëtare.

Postimi i plotë:

Besoj thellë se lufta e UÇK-së
Ishte dhe do të konfirmohet nga drejtësia ndërkombëtare si luftë e drejtë dhe pastër, se luftëtarët e UÇK-së luftuan për ta mbrojtur popullin e Kosovës nga terrori, likuidimi dhe gjenocidi serb

Top Channel