​Norvegjia e gatshme të ndihmojë Kosovën në luftën kundër koronavirusit

19/03/2020 14:46

Kryeministri Albin Kurti priti sot në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl, me të cilin ka biseduar për situatën e krijuar si rezultat i përhapjes së pandemisë COVID- 19 në vendin tonë.

Ambasadori Grondahl shprehu gatishmërinë për t’i ofruar ndihmë Kosovës në përpjekjet për parandalimin e shpërndarjes së mëtutjeshme të kësaj sëmundje të rrezikshme.

Kryeministri Kurti shprehu falënderimet për përkrahjen e shtetit norvegjez dhe bëri thirrje për solidaritet në mes të gjitha shteteve të cilat po ballafaqohen me pandeminë COVID- 19. Në takim u zotua për shtimin e bashkëpunimit Kosovë-Norvegji në të gjitha fushat.

Top Channel